BIM SOFT

Renga tarkvaratoodete meeskonnal on väga hea meel teatada Renga 4.4 väljaandmisest kõigile meie praegustele ja tulevastele kasutajatele. Renga uusimas versioonis tutvustasime parameeterobjekte nõrkvoolusüsteemides, tekstuurimaterjale ja ruudustikujooni, mis imporditi ja eksporditi IFC-sse. Loe edasi, et teada saada, mis on Renga 4.4 uut.
Kaks aastat tagasi tutvustas Renga arendustiim tõhusat tööriistakomplekti MEP-süsteemide kujundamiseks. Vee- ja kanalisatsiooniinsenerid hindasid esimesena MEP-mudelite rikkalikku disainivõimet. Varsti pärast seda avastasid kütte- ja ventilatsiooniinsenerid Renga BIM-süsteemi. Lõpuks saavad madalpingesüsteemide insenerid kasutada ka meie tarkvara, kuna meie arendustiim on oluliselt laiendanud elektrisüsteemi funktsioonide loendit. Lisatud on uued juhtmestike lisatarvikute kategooriad, sealhulgas: uksekell, suitsuandur, leegidetektor, soojusandur, manuaalne väljakutsenupp. häiresireen ja toiteallikas (joonis 1).

Joonis 1. Tulekahjusignalisatsioonisüsteem

Kasutajad saavad hankida kõik need objektid, mis on määratud materjalide, üldmõõtmete, ühenduspunktide asukoha järgi, ja lisada atribuute, näiteks täpsustada tootja ja tarnija. Inseneride uute funktsioonide loetelu siin ei peatu. Elektrikilbi stiilis on nüüd mitmesuguseid häirepaneeli seadmeid, sealhulgas: juhtpaneel, ekraan ja juhtplokk ning adresseeritav relee moodul. Väärib märkimist, et kasutajad saavad nüüd häirepaneeli seadmetele, näiteks valgustusahelale, toiteahelale, muudele elektrisüsteemidele, määrata süsteemi määramise kategooriad (joonis 2).

Joonis 2. Häirepaneeli seadme mudeli ja joonise sümbolite detailsus.

Täieliku teabemudeli abil saavad madalpingesüsteemide insenerid nüüd luua vajalikud graafikud, joonised vastavalt erinevatele LOD-tasemetele ja eksportida mudeleid IFC-vormingus.

Joonis 3. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi fragment

Arhitektid leiavad ka mitmeid mugavaid ja kasulikke uusi funktsioone. Uus versioon võimaldab neil määrata materjalide pinnale lisaks hiljuti kasutusele võetud vektorgraafikat ,ja tekstuure (joonis 4).

Joonis 4.Visuaalse Textured stiiliga sobivad mudelid.

Saate tekstuure alla laadida PNG-, JPG- ja JPEG-vormingus. Tuleb märkida, et tekstuure saab kuvada mitte ainult 3D-vaates, vaid ka joonistena (joonis 5).

Joonis 5. Tekstuur joonistel.

Renga 4.4 pakub ka ehitusinseneridele mitmeid uusi funktsioone. Nüüd saavad nad juhtida plaatide, sammaste ja talade kuvamist, mis on osa kuvamisstiili sõlmedest. See funktsionaalsus on äärmiselt oluline konstruktsioonielementide paigutuste loomisel plaanides ja lõikudes vastavalt erinevatele LOD-tasanditele (joonis 6).

Joonis 6. Konstruktsiooni paigutuse saamiseks kohandati montaaži nähtavust kuvastiilis.

Uus Renga 4.4 võimaldab arhitektidel, disaineritel ja inseneridel projektiga paralleelselt koostööd teha. Meenutame, et Renga koostööserver käivitati eelmise aasta detsembris. Üks meie põhieesmärke on laiendada koostöövõimalusi Rengas rakendades koostööd ühes tabelis. See koostöö viidi ellu Google Tables analoogia põhjal. Mitme kasutaja tabelit saab muuta erinevates lahtrites (joonis 7) või ühes lahtris, kusjuures üks kasutaja täidab teksti ja teine konfigureerib vormingu.

Joonis 7. Koostöö ühes tabelis.

Mitmetest hoonetest või objektidest koosnevate suurte projektidega töötades on mudeli kooskõlastamine ülioluline.BIM-tarkvara peaks kasutajatele pakkuma ühtse koordinaatsüsteemi ja suutma arvestada hoone projekti suhtelist asukohta põhja suunas. Pole tähtis, kas koostöö toimub ainult Renga tarkvaras või erinevates BIM-lahendustes. Teine stsenaarium on võimalik tänu tõhusale andmevahetusele avatud failivormingut IFC kasutades. Koostöös erinevate BIM-lahendustega nõuab andmehaldustarkvara, näiteks Pilot-BIM-is, tuleb teha BIM-mudeli eksperthinnang. Tänu kasutusele võetud toele uutele erifunktsioonidele, mis võimaldavad IFC-s objektide suhtelise asukoha uuesti määratleda (joonis 8).

Joonis 8. Koordinaatide määramine objekti suhtes.

Uute IFC erifunktsioonide tugi võimaldab teil määrata ka Renga-mudeli geograafilise asukoha ja kooskõlastada GIS-tarkvara IFC-vormingus. Lisaks on Renga arendustiim oluliselt laiendanud IFC geomeetriliste kujutistega 3D-objektide importimise funktsionaalsust. Selles väljaandes lisasime 30 geomeetrilist kujutist. See võimaldab Rengas töötavatel projektis osalejatel ilma igasuguse vaevata jälgida ja lugeda kõiki mudelis tehtud muudatusi erinevates BIM-tarkvarades. Selles artiklis oleme tutvustanud teile Renga 4.4 väljaandmise põhijooni. Meie arendajad juurutasid uusi tööriistu ja täiustusi, mis aitavad luua järjepidevaid, kooskõlastatud ja terviklikke mudelipõhiseid
hoone kujundusi ja dokumentatsiooni.

Laadige Renga prooviversioon kohe alla ja kasutage kõiki tööriistu ja funktsioone, mis võimaldavad teil oma projekti tulemusi parandada.