Renga BIM

Renga BIM veevarustuse ja reovee inseneridele

Renga BIM veevarustuse ja reovee inseneridele

Looge parimad insenerilahendused BIM -projekti raames

Ühe kasutaja litsents (TÄHTAJATU)
1200 €+KM

Veevarustuse ja kanalisatsiooni projekteerimine

Rengas saate luua erinevatel eesmärkidel hoonete ja rajatiste sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide teabemudeleid. Renga tööriistad võimaldavad inseneri tegevusi maksimaalselt automatiseerida veevarustus- ja kanalisatsiooniteede paigaldamise protsessis, täites mudeli vastavate lõikude tehniliste andmetega ja saades joonistusdokumendid.

Andmete kogumine ja vastuvõtmine

 • Rõnga sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimine näeb ette kahte stsenaariumi.
 •  Esimeses saab spetsialist arhitektilt või projekteerijalt kolmemõõtmelise mudeli ja alustab tööd vastava insenerisüsteemi modelleerimisel. Integreeritud arhitektuuri- ja ehitussüsteemis Renga rakendab koostöömehhanismi. Programm võimaldab sisevee- ja kanalisatsioonivõrkude inseneridel paralleelselt arhitektide ja disaineritega projekti kallal töötada. 
 • Projektis osalejad töötavad 3D -mudeli kohta värskeima teabega, kooskõlastades õigeaegselt üksteisega tehtud otsuseid.
 • Teise stsenaariumi korral saab kujundaja arhitektilt või disainerilt 2D -joonised, loob iseseisvalt kavandatud tööriistade abil 3D -mudeli ja täidab selle seejärel insenerivõrgu objektidega. Aluskihina on võimalik kasutada 2D jooniseid.

Koormuste määramine

Infomudel võimaldab spetsialiseerunud spetsialistidel sisestada kõik vajalikud andmed hoone iga elemendi kohta, et seda saaksid tulevikus kasutada kõik projektis osalejad. Seega on siseveevärgi ja -kanalisatsiooni spetsialistidel võimalus saada kohe vajalikku teavet ruumide otstarbe ja mõõtmete, insenerikommunikatsiooni kaevanduste asukoha, tehnoloogiliste seadmete asukoha ja palju muu kohta. Saadud andmete põhjal selgitatakse välja erinevate ruumide vajadused veevarustus- ja kanalisatsioonivõrkudes, samuti tehakse insenertehnilised arvutused, näiteks veetarbimise ja vee äravoolu tasakaalu määramisega.

Seadmete asukoht

Vastavalt hoone erinevate ruumide vajadustele veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemides valivad ja paigutavad insenerid seadmed kogu projekteeritud objekti mudelisse. Renga üheks eeliseks on spetsialistide töö sõltumatus veevarustus- ja kanalisatsioonivõrgu objektide “täitmata” kataloogidest. Programm rakendab universaalset tööriista “Stiilid”, mis võimaldab teil luua mis tahes tootja kõiki vajalikke seadmeid. Mõne minuti jooksul, muutes süsteemi tüübi parameetreid, saab kasutaja projekti nõutud eksemplari.

Samas on vajadusel võimalik mudelisse importida kolmemõõtmelisi objekte, mida insener saab loodud mudelis kasutada. Sel eesmärgil saab süsteemi integreerida teiste tarkvaratoodetega ja importida .ifc, .c3d ,. samm, .sat, .iges jne. Lisaks pakub Renga juhtivate inseneriseadmete tootjate katalooge.

Võrgu marsruutide paigaldamine

Sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonivõrkude trasside ehitamist teostab ainulaadne Renga tööriist “Automaatne marsruutimine”. Ta paigaldab iseseisvalt torujuhtmeid, samuti ühendab nendega seadmed vastavalt inseneri kehtestatud reeglitele. Erirežiimis nimega “System Designer” näitab kasutaja ühendavate objektide järjestust, määrab kõrvalekalde põranda ja seina tasemest ning paralleelselt oma tegevusega ehitatakse mudelisse vastav veevarustuse / äravoolu tee. Sellele määratakse automaatselt projekteerija määratud torud ja liitmikud, mis sisestatakse pöörlemiskohtadesse ja harudesse. Samal ajal minimeeritakse spetsialisti tegevust ja väheneb võrguelementide ruumilise konfiguratsiooni üle otsustamise aeg, sest ehitusprotsessis võtab programm arvesse arhitektuuriosa objekte: seinu, vundamente, talasid, veerud, aknad ja uksed. Saadud mudel näitab selgelt veevarustus- ja kanalisatsioonivõrkude kõigi elementide asukohta, samuti nende asukohta üksteise suhtes. See aitab vältida vigu, joondades ja linkides projekti ja töö dokumentatsiooni osad.

Automaatsed arvutused

Sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonivõrkude arvutusmoodulid töötatakse välja välistes rakendustes ja partnerite arvutuskompleksides. See võimaldab teil mitte piirata kasutajaid teatud süsteemide valimisel. Programm võimaldab disaineril laadida valmis arvutused tabelina ja arvestada neid dokumentatsiooni koostamisel.

Spetsifikatsiooni automaatne jälgimine

Sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonivõrkude kõigi elementide täpseks loetlemiseks on Rengal tööriist “Spetsifikatsioonid”. See kogub automaatselt teavet mudeli objektidelt ja genereerib disaineri nõutud tabeli vastavalt standardile GOST 21.110-2013, võimaldades teil unustada käsitsi tehtud arvutused ja andmete täitmise. BOM -id on seotud 3D -mudeliga ja arvutatakse automaatselt ümber, kui see muutub.

Projekteerimis- ja töödokumentatsiooni registreerimine

Rengas on ette nähtud sisemiste veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide dokumentide väljastamiseks vastavalt Vene Föderatsiooni territooriumil kehtivatele standarditele. Väljatöötatud mallid võimaldavad disaineril kiiresti ja asjatundlikult kujundada joonistuslehti vastavalt SPDS -le. Kasutajatele pakutavad tööriistad võimaldavad automaatselt genereerida vajalikke plaane, samuti veevarustuse ja kanalisatsiooni kommunaalteenuste aksonomeetrilisi projektsioone vastavalt standardile GOST 21.601-2011, kus järgitakse joonistusskaalasid ja kuvatakse kõik elemendid vastavalt tavalistele graafikute sümbolitele (UGO ).

Koostöö ühisprojektis

 • Renga BIM -süsteemis töötavad arhitekt, disainer ja kommunaalteenuste planeerija koos ühe  ühise mudeli kallal. Iga projektis osaleja saab alati näha, milliseid muudatusi tema kolleegid on teinud. Selline meeskonnatöö aitab vältida vigu, mis on seotud arhitektuurimudeli kokkusobimatusega projektiga või sisemise insenerivõrgu mudeliga. Samuti vähendab see aega lahenduste väljatöötamiseks ja kinnitamiseks. 
 • Ühist andmekeskkonda on mugav korraldada, kasutades ASCON Pilot-BIM-i terviklahendust. Selles saate kombineerida erinevates süsteemides loodud BIM -mudeleid üheks ühiseks infomudeliks, kasutades IFC üldist vahetusvormingut, koordineerida ja vahetada ülesandeid projektis osalejate vahel nii meeskonnas kui ka kolleegidega, kes loovad oma projektdokumentatsiooni osad teistes BIM-ides. süsteemides…. Teavet saab vahetada ka CAD -süsteemidega, kasutades DWG / DXF -vormingus jooniseid.

Täielikult funktsionaalne Renga versioon teie äriprojektidele 60 päeva tasuta!

Paigaldage ja projekteerige!

Toetus ja koolitus

Video

Veebiseminari salvestused ja muud kasulikud videod

Viited

Vastused kõigile küsimustele, mida Renga saab teha

Värskenduskeskus

Kontrollige, kas teie versioon on ajakohane!

Koolitus ja sertifitseerimine

Õppige iseseisvalt või volitatud koolituskeskuses!

Tehniline tugi

Kas mingi probleem? Me aitame teid!

Tehnilised nõuded

Paigaldamise minimaalsed süsteeminõuded

Projektid Renga programmis

Kahekorruseline maja

Uralpromproekti hoone rekonstrueerimine

Mitmekorruseline elamu

Tehnilised nõuded

Minimaalsed Renga süsteemi nõuded:

 • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 2 GHz või kiirem.
 • Mälu: 4 GB (64-bitise süsteemi jaoks) muutmälu (RAM) või rohkem.
 • Videoadapter: DirectX 11.
 • Monitor: 1280 x 1024 koos True Color toega.
 • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitatavad süsteeminõuded Rengale:

 • Protsessor: 4-tuumaline Intel® Core ™ i5, i7 või samaväärne 64-bitine protsessor, 3 GHz või kiirem.
 • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
 • Videoadapter: NVidia GTX 77x graafikaseade (näide: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) või AMD®, mis on samaväärne DirectX 11 -ga Shader Model 4.0 või uuema versiooniga. 
 • Monitor: 1920 x 1080 koos True Color toega.
 • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitav kasutada NVIDIA graafika kart

Soovitav kasutada süsteemi nõuded Renga Collaboration Server:

 • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 3,1 GHz või suurem.
 • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
 • Võrguadapter: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC).
 • Kõvaketas: sõltub projekti arvust ja suurusest (keskmiselt üks keskmine projekt serveris = 100 MB).
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows Server 2012 või uuem.