Veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimine

Vee- ja kanalisatsioonisüsteemi projekteerimine - FINE SANI

FINE SANI on integreeritud tarkvara vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimiseks, mis genereerib vajalikud arvutused otse joonistelt ning seejärel automaatselt koostab lõplikud joonised (plaanivaated, paneeldiagrammid, detailid) ja täisdokumentatsiooni koos materjalide ja kulude kalkulatsiooniga.

Ühe kasutaja tähtajatu litsents 890 € + KM

Kujundage 2D-s, hankige 3D

Viimistletud SANI sisaldab kõiki tööriistu, mida vajate hoone 2D või 3D joonistamiseks, kuid kui te seda ei vaja, saate lihtsalt sisestada 2D DWG joonise korruseplaanist, mida kasutada taustana ja keskenduda torustiku paigaldamisele. Seinte kiireks joonistamiseks saate kasutada ka meie CAD-funktsioone.

Hoone joonistamine 3D-s BIM objektidega ei nõua torustiku arvutusi, seda saab teha ka paari klikiga. Arvutamine ja projekteerimine on sõltumatud moodulid: kui teil on lihtne projekt, võiksite kasutada ainult arvutusmoodulit, et lihtsalt sisestada andmed tabelisse ja jätkata arvutustega.
Kui kujundate 3D-s, peate lihtsalt keskenduma korruseplaanidele, kasutades nutikaid ja parameetrilisi AutoBLD menüüelemente. Saate määrata seinad, avaused, tasapinnad, trepid ja palju muud vaid mõne klõpsuga ning FINE SANI loob teie jaoks 3D. Lihtne topeltklõps mis tahes objektil kuvab selle atribuudid muutmiseks. Teil on kõik tööriistad, mida vajate BIM-mudeli loomiseks või muutmiseks ilma muud välist tarkvara kasutamata.

Erinevalt muust torustiku BIM-tarkvarast loob FINE SANI failid otse DWG-s ja sisaldab funktsioone, mis muudavad keerukad BIM-objektid, mida CAD-tarkvaras ei näe, lihtsateks vektoriteks, mida saab redigeerida AutoCAD®-is. See muudab 2D- või 3D-failide jagamise teiste professionaalidega palju lihtsamaks.

Võrgud

FINE SANI sisaldab ulatuslikke vannitoa, köögi torustiku ja tarvikute raamatukogusid ning kõiki erinevaid stsenaariume, mida võite oma hoone veevarustuse ja kanalisatsiooni jaoks ette kujutada. Neid teeke saab laiendada ka kasutaja, kes saab sümboleid muuta ja muid komponente lisada.

Torusid saab joonistada lihtsate käskudega (ainult polüliinid), kuid protsessi kiirendamiseks võite kasutada ka mõnda asjatundlikku marsruutimiskäsku, näiteks “Toru paralleelselt seinaga” või “automaatselt vastuvõtjatega ühendatud”. Sama kontseptsioon kehtib veevarustuse (soe ja külm vesi), aga ka vee heitvee (jäätmed ja vihm) kohta.

Pärast arvutuste tegemist värskendate arvutusmooduli joonist ja asetate korruseplaanidele märgised, et näidata iga komponendi tulemusi ja teavet, mida soovite kuvada. Projektis arvutatakse torude läbimõõt ja muudetakse torude suurust. FINE SANI aitab teil ka automaatselt luua oma sümboli legendi ja loomulikult genereerib kõik tehnilised joonised, näiteks vertikaalsed diagrammid teie veevarustuse ja kanalisatsiooni kohta.

Arvutused

FINE SANI arvutusmoodul toimib tihedalt paigaldusjoonisega. Arvutused tehakse laialdaselt tunnustatud DIN 1988 standardi järgi.

Arvutuskomponendid (veevarustus ja drenaaž, sh vihmaveetorud) uuendatakse automaatselt paigaldusjoonistelt AutoNET käskude abil. Võrgud tuvastatakse ja kantakse arvutuslehtedele. Arvutused põhinevad rikkalikul metoodilisel baasil, mis põhineb rahvusvahelistel ja Euroopa standarditel. Samuti saate neid andmeid muuta.

Lisaks torustiku arvutustele arvutab FINE SANI välja kõik vajalikud seadmed (surveüksus, kui see on vajalik veevarustuse paigaldamiseks või kanalisatsiooni püstiku paak ja pump kanalisatsiooni jaoks, väljalaskerõhk, rõhulangud, vooluhulk, mootoripumba võimsus, septiku või settepaagi maht jm), samuti materjalide arve, tehnilised kirjeldused/spetsifikatsioonid ja muud tulemused.

Alternatiivne viis hinnangute saamiseks on kasutada nutikat FINE SANI viisardit. Kasutaja kirjeldab visuaalselt sanitaarseadmeid olemasolevate mallide (slaidide) abil ning seejärel koostab viisard vertikaalsed diagrammid ja arvutustulemused.

2D / 3D tulemused

Peale võrkude joonistamist ja arvutuste tegemist võimaldab meie MEP tarkvara koostada kõik vajalikud tehnilised joonised ja aruanded.

Meie MEP-tarkvara loob teie vee- ja kanalisatsiooniseadmete vertikaalsed diagrammid DWG-joonistes, mida saate täiendavalt muuta ja/või jagada.

FINE SANI koostab arvutuste tulemuste ja materjaliarvega dokumendi, mis kirjeldab iga installatsiooni loomiseks vajalike elementide koguseid. Selle dokumendi malli saab kohandada ja saate valida, milliseid tulemusi kuvada.
Hoone korruste plaane täiendatakse arvutustulemustega koos märgistusega, et määratleda iga komponendi üksikasjad. Selle tulemusel saate luua DWG-s plaane, mis näitavad kõiki teie määratletud vastuvõtjaid ja võrke.

BIM

FINE SANI täiustatud BIM-tehnoloogia suurendab teie tootlikkust. Meie intelligentsete 3D-modellerite ja 3D-BIM-objektide teekide abil saate projekteerida palju kiiremini ja lihtsamalt.
Lõpuks saate teha koostööd muu BIM-tarkvaraga ning jagada teiste arhitektide ja inseneridega erialaspetsiifilist sisu, mille olete oma üldisesse BIM-projekti lisanud.
BIM-teavet saab kasutada ka materjalide arve koostamiseks, mis näitab teie veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemides loodud erinevate elementide koguseid ja üksikasju. Saate arvutada maksumuse ja saada vajalike elementide ja liitmike üksikasjaliku kirjelduse.

SAATE SEDA 30 PÄEVA JOOKSUL TASUTA PROOVIDA!

Kas soovite seda proovida?

Erinevus teistest BIM-idest

FINE SANI abil saate luua oma BIM-projekti 2D- või 3D-vormingus, kasutades väga lihtsaid 2D-käske, mida iga CAD-i kasutaja teab. FINE SANI ühendab AutoCAD-i sarnase töölaua ja funktsioonid täiustatud BIM-tehnoloogiaga.

Erinevalt muust torustiku BIM-tarkvarast loob FINE SANI failid otse DWG-s ja sisaldab funktsioone, mis muudavad keerukad BIM-objektid, mida CAD-tarkvaras ei näe, lihtsateks vektoriteks, mida saab redigeerida AutoCAD®-is. See muudab 2D- või 3D-failide jagamise teiste professionaalidega palju lihtsamaks.