BIM SOFT

Elektri sisevõrkude projekteerimine - FINE ELEC

FINE ELEC – CAD-i kasutajate lihtsaim üleminek BIM- ja MEP-tarkvarale

FINE ELEC-iga peate lihtsalt õppima mõned väga lihtsad 2D-käsud, mida iga CAD-kasutaja teab, nagu näiteks polüliinide joonistamine, kärpimine või pikendamine, ning tarkvara loob nendest väga lihtsatest toimingutest 2D- ja 3D-projekti.

Ühe kasutaja tähtajatu litsents 720 € + KM

Projekteerimine

Hoone joonistamiseks keskenduge lihtsalt korruseplaanidele, kasutades nutikaid ja parameetrilisi AutoBLD menüüelemente, ning Fine ELEC loob teie jaoks 3D. Lihtne topeltklõps mis tahes objektil kuvab selle atribuudid muutmiseks. Teil on kõik tööriistad, mida vajate BIM-mudeli loomiseks või muutmiseks ilma muud tarkvara kasutamata.

Teise võimalusena saate avada ka mõne muu 4M BIM tarkvaraga loodud projekti ja teil pole vaja hoonet joonistada. Näiteks saate avada IDEA arhitektuuri abil loodud projekti.

Võrgud

Fine ELEC sisaldab ulatuslikke vastuvõtjate ja elektriseadmete raamatukogusid: paneelid, vastuvõtjad, seadmed, valgustid, lülitid… Mõned neist, näiteks valgustid, saab automaatselt ruumidesse paigutada. Neid teeke saab laiendada ka kasutaja, kes saab sümboleid muuta ja muid komponente lisada.

Kaableid saab tõmmata lihtsate käskudega (ainult polüliinid), kuid protsessi kiirendamiseks võite kasutada ka mõnda asjatundlikku marsruutimiskäsku.

Fine ELEC aitab teil ka automaatselt luua sümbolitabeli, mis näitab joonisel kasutatud sümbolite tähendust ja loomulikult genereerib kõik tehnilised joonised, nagu süsteemiskeemid ja paneeli joonised.

Arvutused

Fine ELEC arvutusmoodul toimib tihedalt paigaldusjoonisega. Arvutused tehakse vastavalt standarditele HD 384, IEC 60364, BS 7671 ja VDE.

Fine ELEC arvutusmoodul loeb joonist ja kuvab tabelites kogu vajaliku teabe arvutuste alustamiseks. Muidugi saate neid andmeid muuta, kui soovite võrgu tulevast laienemist ette näha.

Samuti on näidatud arvutuste vahetulemused (näiteks igas liinis lubatud vool, pingelangused jne). Samuti tehakse optimeerimisprotseduure (näiteks automaatne faasimine) ja juhtimisprotseduure (näiteks lühise juhtimine jne).

Lisaks koostab programm materjalide arveid ja tehniliste kirjelduste seeriat. Kõik tulemused kuvatakse arvutuse väljundis ja on täielikult dokumenteeritud. Tulemused saadetakse tagasi joonisele ja eksporditakse arvutusaruandesse, mida saate kohandada.

2D / 3D tulemused

Fine ELEC koostab dokumendi arvutuste tulemuste ja materjalide arvega, mis kirjeldab juhtmestiku lõpetamiseks vajalike iga komponendi ja kaabli koguseid. Selle dokumendi malli saab kohandada ja saate valida, milliseid tulemusi kuvada.

Hoone korruseplaanidele lisatakse arvutustulemused koos viidetega iga komponendi detailide määratlemiseks. Selle tulemusel saate luua DWG-s plaane, mis näitavad kõiki teie määratletud vastuvõtjaid ja võrke.

BIM

FINE ELECi täiustatud BIM-tehnoloogia suurendab teie tootlikkust. Meie intelligentsete 3D-modellerite ja 3D BIM-objektide teekide abil saate hoone joonistada palju kiiremini ja lihtsamalt.

Lõpuks saate teha koostööd muu BIM-tarkvaraga ning jagada teiste arhitektide ja inseneridega erialaspetsiifilist sisu, mille olete oma üldisesse BIM-projekti lisanud.

SAATE SEDA 30 PÄEVA JOOKSUL TASUTA PROOVIDA!

Kas soovite seda proovida?

Erinevus teistest BIM-idest

See MEP-tarkvara sisaldab kõiki 4MCAD-i, meie alternatiivi AutoCAD®-ile, funktsioone. Saate 2 tarkvara ühes ja saate jätkata CAD-i kasutamist DWG-jooniste redigeerimiseks.

Erinevalt muust BIM MEP tarkvarast kasutab Fine ELEC algse failivorminguna DWG-d ja sisaldab funktsioone 3D BIM-objektide teisendamiseks lihtsateks vektoriteks, mida saab AutoCAD®-is edasi redigeerida. See muudab 2D- või 3D-failide jagamise teiste professionaalidega palju lihtsamaks.