BIM SOFT

Uudsemad Dwg joonised BIM-PROJEKTIDE JAOKS

KLASSI PARIM CAD-TARKVARA REVITI JA IFC-PROJEKTIDE DOKUMENTERIMISEKS DWG-s

Kasutage BIM-i intelligentsust CAD-jooniste tootmise automatiseerimiseks

Ehitusprojektide tehnilise teabe hulk ja keerukus suureneb 3D, BIM-i ja simulatsiooni kasutuselevõtuga. DWG CAD-jooniseid saab kasutada nende projektide üksikasjalikumaks dokumenteerimiseks ja konkreetsetele vaadetele ja olemitele keskendumiseks.

ARES Commanderiga saab importida ja vaadata Reviti ja IFC faile, kuid mis kõige huvitavam on neist 2D-jooniseid välja võtta, BIM-infot tabelitesse ekstraheerida ja BIM-projektist omandatud geomeetriale lisaks CAD-detaile joonistada.

Importige .RVT või .IFC mudelid

Importige oma DWG-failidesse RVT 2011 RVT 2021-sse (Reviti failivorming) või IFC 2×3, 4, 4×1, 4×2 ja 4×3 (avatud BIM-i vahetusvorming).

Filtreerige BIM-teavet

Filtreerige vajalik teave BIM-projektist välja ja lugege BIM-objekti atribuute.

Väljavõtte ja krundi omadused

Ekstraktige BIM objekti omadused tabelitesse või eksportige Microsoft Excelisse (nt kulu arvutamiseks).

Värskenda BIM-il põhinevat DWG-d

Pärast projekti värskendamist värskendage loodud jooniste geomeetriat BIM-projekti uute versioonidega. Seega püsivad teie DWG-failid BIM-mudeliga lihtsalt ajakohasena.

2D jooniste automaatne genereerimine

Ekstraktige BIM-projektist 2D-joonised ja lisage täiendavat DWG-sisu.

ARES Commanderi BIM-jooniste funktsioonide esiletõstmised

Vastava jaotise juurde liikumiseks klõpsake mõnda järgmistest teemadest

IMPORT RVT & IFC

BIM NAVIGATOR

BIM PROPERTIES PALETTE

BIM FILTERS

BIM DATA EXTRACTION

CREATE AUTOMATED DRAWINGS

ADD CAD ON TOP

ORGANISED VIEWS VIA LAYOUTS

RE-SYNC WITH BIM

BIM MATERIAL MAPPER

BIM LABELS

BIM DIMENSIONS

BIM-i DWG-ga ühendamise eelised ARES Commanderiga

BIM-mudelid on iseenesest teabe kogumid

Spetsiaalsed DWG CAD-joonised aitavad seda keerukust korraldada, luues loogilisi ja praktilisi dokumente, pakkudes spetsifikatsioone, mis aitavad keskenduda projekti olulistele üksikasjadele, ning võimaldavad pühenduda, mis on oluline juriidilise vastutuse, kokkuleppe saavutamise ja kinnituse saamiseks.

ARES Commanderi BIM-funktsioonid võimaldavad BIM-andmetele juurde pääseda, neid visualiseerida ja mõista kõigis nende detailides. BIM-tööriistade komplekt muudab koguste võtmise lihtsaks, võimaldab DWG-jooniste täpset automaatset genereerimist otse BIM-mudelist, samuti valitud elementide, rühmade ja olemite joonistamist. Kuna see on täisfunktsionaalne DWG CAD-tarkvara, võimaldab see CAD-i üksikasju otse DWG-joonistele lisada.

Kiirem jooniste tootmine kõrgema detailitasemega

Väga üksikasjalikke 2D jooniseid on palju lihtsam hinnata ja kinnitada kui 3D BIM-faile, milles teave on peidetud omadustesse, mis on veel üks oluline põhjus, miks ehitusprojektid dokumenteeritakse DWG tehniliste joonistega: klientide või partneritega jagatud failid kujutavad endast juriidilist vastutust.
Jooniste abil saate tehnilist teavet loogiliselt ja praktiliselt korrastada. Joonised aitavad keskenduda olulistele detailidele. Nad selgitavad, mis on projekti nõuetekohaseks elluviimiseks pühendunud ja kinnitatud.

Nutikad ja intelligentsed DWG-joonised
BIM-failidest koos ARES Commanderiga

BIM ja CAD on kaks protsessi, mis sageli jooksevad paralleelselt, jälgides või kordades teineteist, kuid ometi – mõnikord valusalt lahti ühendatud, mille tulemuseks on juba olemasolevate CAD-jooniste aeganõudev käsitsi ümbertöötamine, st kui projekti või BIM-mudeli mõõtmed muutuvad. värskendatakse üksikasjalikult.

BIM-jooniste funktsioonid ARES Commanderis

Importige RVT ja IFC projektid oma DWG-faili

BIM-navigaator võimaldab importida nii .rvt (Autodesk Revit(R) failivorming) kui ka .ifc (IFC – Industry Foundation Classes) faile. Saate isegi kombineerida mitme faili BIM-teavet ja visualiseerida tulemust 3D-s.

Uurige BIM-teavet

Kasutage BIM-navigaatorit, et uurida oma BIM-projektide ehituspuud kõigi erialade, klasside, tüüpide, objektide ja muuga. Saate BIM-projekti visualiseerida 3D-s ja BIM-objektid on esile tõstetud, kui need on BIM-navigaatoris valitud.

Vaata BIM-jooniste navigaatorit

View Navigator on eriti kasulik BIM-projektide jaoks, sealhulgas ARES Commanderisse imporditud Revit või IFC mudelid. Saate hõlpsasti uurida oma mudelit erinevate nurkade alt ja luua nendest BIM-jooniseid, kasutades funktsioone Plaan, Sektsioon ja Kõrgus.

BIM-i omaduste palett

Valige üks või mitu BIM-objekti ja lugege nende üksikasjalikku BIM-teavet. Saate need valida BIM-mudelist või BIM-navigaatorist. Isegi BIM-jooniste sees säilitab 2D geomeetria seose BIM-i omadustega ja seda teavet saate paletilt lugeda.

Juurdepääs sellisele teabele aitab oluliselt CAD-i kasutajal projektist aru saada ja omakorda parandada jooniseid.

BIM filtrid

Looge ja salvestage täpsemaid filtreid, et eraldada ainult see BIM-teave, mis on teie BIM-jooniste jaoks asjakohane. Kombineerige selliseid kriteeriume nagu distsipliin, tunnus, klass, objektide tüüp …

BIM-andmete ekstraheerimine

Ekstraktige objektide valikust BIM-andmed. Ekstraheeritud andmed saab lisada tabelina jooniste sisse või eksportida .csv-faili, et töötada tabelis edasi.

Kasutusjuhtumite hulka kuuluvad BOM (Bill of Materials), uuringud, kogused, kuluhinnangud ja palju muud.

Looge hõlpsalt põrandaplaane, lõike ja kõrgusi ning automatiseerige jooniseid

Joonistamise automatiseerimine võib säästa väärtuslikku aega. Lisaks BIM-mudelist genereeritud olemitele automatiseerib ARES Commander tüütuid ülesandeid, nagu viitetekstide sisestamine teistele joonistele viitamiseks, sümboolse graafika (nt ukse- või pöördesümbolite) sisestamine ja mitme vaatega lehtede konfigureerimine.

Lisage oma CAD-oskusi kasutades täiendavaid üksikasju ja sisu

Kasutage ARES Commanderi täielikku CAD-funktsiooni, et koostada ja lisada täiendavaid üksikasju ning salvestada projekte DWG-vormingus.

Korraldage vaateid küljenduste kaudu

Ehitage skeeme hõlpsalt mitme lehe abil: iga BIM-joonis kujutab BIM-mudeli üksikasjalikku vaadet, mille saab paigutada paigutuslehele õiges mõõtkavas. Seejärel saab igale lehele konfigureerida mitmes vaates.

Paigutused on printimiseks valmis ja käituvad täpselt nagu mis tahes muu DWG-faili puhul. Kui jagate oma DWG-faili kellegagi, kes kasutab teist CAD-tarkvara, saab ta teie DWG-faili lugeda ja näha täpselt samu paigutusi.

Siiski on ARES Commander eeliseks see, et teie paigutused on seotud BIM-mudeliga ja neid saab seetõttu värskendada, kui imporditakse BIM-i uus versioon.

Minimeerige pingutusi jooniste värskendamiseks, kui BIM-i muudetakse

BIM ja CAD on sageli kaks protsessi, mis töötavad kõrvuti. Kuid kindlasti ei taha te ilma jääda ühestki väikesest värskendusest ega teha kõiki oma jooniseid ikka ja jälle …

ARES Commanderiga saate uuesti laadida varem imporditud BIM-projekte ja värskendada oma jooniseid. Teie BIM-jooniste 2D-geomeetriat värskendatakse ja samamoodi ka kõiki teie varem loodud paigutusi. Lisaks jäävad kõik CAD-üksused, mille lisasite märkuste tegemiseks ja joonistamise üksikasjade lisamiseks, muutumatuks.

BIM materjali kaardistaja

Automatiseerige 2D-olemite stiil uue materjalikaardistaja abil, konfigureerides reeglid, mis kohandavad ja ühtlustavad BIM-jooniste olemite stiili vastavalt teie eelistustele. Nimede kaardistamise liides „Määra üks kord / kasuta iga joonise jaoks” võimaldab teil peagi määrata materjalidele kindla värvi, luugi või graafilise stiili.

BIM-märgiste automatiseerimine

Kuna BIM-joonised säilitavad kogu objektide BIM-teabe, saame seda intelligentsust kasutada tüütumate toimingute automatiseerimiseks.

BIM-siltide abil saate valida ühe või mitu objekti ja automatiseerida BIM-i omadustest eraldatud spetsiifilist teavet sisaldavate siltide genereerimist. Nii saate valida kõik aknad ja luua igaühe jaoks sildi, mis näitab mõõtmeid, tõusu ja tüüpi.

Kõige huvitavam on BIM-märgised automaatselt värskendada, kui BIM-mudelit värskendatakse.

BIM-märgised: ruumid ja ruumid

Kuvage olemasolevate ruumide omadused joonistel ja siltidel: Ruumid ja ruumid on detailplaneeringute oluline osa. Nüüd kuvatakse joonistel ja siltidel ruumide ja ruumide atribuudid, mis on juba BIM-mudelis määratletud (näiteks nimi või piirkond).

Nutikad BIM-i mõõtmed

Nii nagu BIM-märgiste puhul, saab ka BIM-objektide intelligentsust kasutada nutikamat tüüpi mõõtmete loomiseks.

BIM-mõõtmetega saate valida mitu elementi ja luua väga kiiresti joondatud mõõtmeid. Näiteks võivad need olla kõik konkreetse seina üksused. Kui BIM-mudelit värskendatakse, ei värskendata mitte ainult teie BIM-joonise geomeetriat, vaid ka neid BIM-i mõõtmeid.