Renga BIM

BIM süstemm ventilatsiooni inseneridele

BIM süstemm ventilatsiooni inseneridele

Looge parimad insenerilahendused BIM -projekti raames

Ühe kasutaja litsents (TÄHTAJATU)
1200 €+KM

Ventilatsiooni süsteemi projekteerimine

Rengas saate luua erinevatel eesmärkidel hoonete ja rajatiste küttesüsteemide ja individuaalsete küttepunktide (ITP) võrkude infomudeleid. Rengatööriistad võimaldavad inseneri tegevusi maksimaalselt automatiseerida tarne- ja tagastustorustike paigaldamise protsessis, täites mudeli vastavate sektsioonide inseneriandmetega ja saades joonistusdokumendid.

Andmete kogumine ja vastuvõtmine

Ventilatsioonisüsteemide projekteerimine Rengas näeb ette 2 tööstsenaariumi. 

Esimeses saab spetsialist arhitektilt või projekteerijalt kolmemõõtmelise mudeli ja asub tegelema vastava sektsiooni modelleerimisega. Integreeritud arhitektuuri- ja ehitussüsteem Renga rakendab koostöömehhanismi. Programm võimaldab ventilatsiooniinseneridel töötada projektiga paralleelselt arhitektide ja disaineritega. Projektis osalejad töötavad 3D -mudeli kohta värskeima teabega, kooskõlastades üksteisega tehtud otsused õigeaegselt.

 Teise stsenaariumi korral saab disainer arhitektilt või disainerilt 2D joonised, loob pakutavaid tööriistu kasutades iseseisvalt 3D -mudeli ja täidab selle seejärel ventilatsioonivõrgu objektidega. Aluskihina on võimalik kasutada 2D jooniseid.

Koormuste määramine

Infomudel võimaldab spetsialistidel sisestada kõik vajalikud andmed hoone iga elemendi kohta, et tulevikus saaksid neid kasutada kõik projektis osalejad. Seega on ventilatsioonisüsteemide spetsialistidel võimalus saada kohe vajalikku teavet ruumide, välis- ja sisekattekonstruktsioonide otstarbe ja mõõtmete, kasutatud materjalide, kommunaalteenuste kaevanduste seisukorra ja palju muu kohta. Saadud andmete põhjal määratakse kindlaks hoone erinevate ruumide vajadused ventilatsioonisüsteemides ning tehakse tehnilised arvutused, näiteks õhuvahetuse määramine.

Sedmete asukoht

Vastavalt hoone ruumide erinevatele vajadustele ventilatsioonisüsteemides valivad ja paigutavad insenerid projekteeritava objekti mudelisse seadmeid. Renga üheks eeliseks on spetsialistide töö sõltumatus ventilatsioonivõrgu objektide “täitmata” kataloogidest. Programm rakendab universaalset tööriista “Stiilid”, mis võimaldab teil luua mis tahes tootja kõiki vajalikke seadmeid. Mõne minuti jooksul, muutes süsteemi tüübi parameetreid, saab kasutaja projekti nõutud eksemplari.

 Samas on vajadusel võimalik mudelisse importida kolmemõõtmelisi objekte, mida insener saab loodud mudelis kasutada. Sel eesmärgil saab süsteemi integreerida teiste tarkvaratoodetega ja importida .ifc, .c3d ,. samm, .sat, .iges jne. Lisaks esitab Renga juhtivate insenerventilatsiooniseadmete tootjate katalooge.

Marsruutimine

Ventilatsioonisüsteemi marsruute luuakse unikaalse Renga tööriista “Automaatne marsruutimine” abil. Ta paigaldab iseseisvalt õhukanalid, samuti ühendab nendega seadmed vastavalt inseneri kehtestatud reeglitele. Spetsiaalses režiimis nimega “System Designer” näitab kasutaja ühendavate objektide järjestust, määrab kõrvalekalde põranda ja seina tasemest ning paralleelselt oma tegevusega ehitab mudel sobiva sisse- või väljatõmbeventilatsiooni raja. Sellele määratakse automaatselt disaineri määratud õhukanalid ja nende ühendusosad, mis sisestatakse pöörlemiskohtadesse ja harudesse.

 Samal ajal minimeeritakse spetsialisti tegevust ja väheneb võrguelementide ruumilise konfiguratsiooni üle otsustamise aeg, sest ehitusprotsessis võtab programm arvesse arhitektuuriosa objekte: seinu, vundamente, talasid, veerud, aknad ja uksed. Saadud mudel näitab selgelt kõigi ventilatsioonisüsteemi elementide asukohta hoones, samuti nende asukohta üksteise suhtes. See aitab vältida vigu, joondades ja linkides projekti ja töö dokumentatsiooni osad.

Automaatsed arvutused

Ventilatsioonivõrgu arvutusmoodulid töötatakse välja välistes rakendustes ja partnerite arvutuskompleksides. See võimaldab teil mitte piirata kasutajaid teatud süsteemide valimisel. Programm võimaldab disaineril laadida valmis arvutusi tabelina ja arvestada neid dokumentatsiooni koostamisel.

Spetsifikatsiooni automaatne jälgimine

Koostöö projekti raames Renga kõigi ventilatsioonisüsteemide elementide täpseks arvutamiseks on olemas tööriist “Spetsifikatsioonid”. See kogub automaatselt teavet mudeli objektidelt ja genereerib disaineri nõutud tabeli vastavalt standardile GOST 21.110-2013, võimaldades teil unustada käsitsi tehtud arvutused ja andmete täitmise. Spetsifikatsioonid on seotud 3D -mudeliga ja arvutatakse automaatselt ümber, kui see muutub.

Projekteerimis- ja töödokumentatsiooni registreerimine

Rengas on ette nähtud ventilatsioonisüsteemide dokumentatsiooni väljastamiseks vastavalt Vene Föderatsioonis kehtivatele standarditele. Välja töötatud mallid võimaldavad disaineril kiiresti ja asjatundlikult kujundada joonistuslehti vastavalt SPDS -le.

 Kasutajatele pakutavad tööriistad võimaldavad automaatselt genereerida vajalikke plaane, samuti ventilatsioonivõrkude aksonomeetrilisi projektsioone vastavalt standardile GOST 21.602-2016, kus jälgitakse joonistusskaalasid ja kuvatakse kõik elemendid vastavalt tavalistele graafilistele sümbolitele (UGO). 

Aksonomeetriliste diagrammide koostamiseks saab kasutada üksikasjalikke õhukanalite ja seadmete üksikasju.

 Tööriist “Spetsifikatsioonid” kogub automaatselt teavet mudeli objektidelt ja genereerib seejärel disaineri poolt nõutava tabeli vastavalt standardile GOST 21.110-2013, võimaldades teil unustada käsitsi tehtud arvutused ja andmete täitmise.

Koostöö projekti raames

Renga BIM -süsteemis töötavad arhitekt, disainer ja utiliitide planeerija koos ühe mudeli kallal. Iga projektis osaleja saab alati näha, milliseid muudatusi tema kolleegid on teinud. Selline meeskonnatöö aitab vältida vigu, mis on seotud arhitektuurimudeli kokkusobimatusega projektiga või sisemise insenerivõrgu mudeliga. Samuti vähendab see aega lahenduste väljatöötamiseks ja valideerimiseks. 

Ühist andmekeskkonda on mugav korraldada, kasutades ASCON Pilot-BIM-i terviklahendust. Selles saate kombineerida erinevates süsteemides loodud BIM -mudeleid üheks ühiseks infomudeliks, kasutades IFC üldist vahetusvormingut, koordineerida ja vahetada ülesandeid projektis osalejate vahel nii meeskonnas kui ka kolleegidega, kes loovad oma projektdokumentatsiooni osad teistes BIMides, süsteemiddes…. Teavet saab vahetada ka CAD -süsteemidega, kasutades DWG / DXF -vormingus jooniseid.

Täielikult funktsionaalne Renga versioon teie äriprojektidele 60 päeva tasuta!

Paigaldage ja projekteerige!

Toetus ja koolitus

Video

Veebiseminari salvestused ja muud kasulikud videod

Viited

Vastused kõigile küsimustele, mida Renga saab teha

Värskenduskeskus

Kontrollige, kas teie versioon on ajakohane!

Koolitus ja sertifitseerimine

Õppige iseseisvalt või volitatud koolituskeskuses!

Tehniline tugi

Kas mingi probleem? Me aitame teid!

Tehnilised nõuded

Paigaldamise minimaalsed süsteeminõuded

Projektid Renga programmis

Toidupood

Tehnilised nõuded

Minimaalsed Renga süsteemi nõuded:

 • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 2 GHz või kiirem.
 • Mälu: 4 GB (64-bitise süsteemi jaoks) muutmälu (RAM) või rohkem.
 • Videoadapter: DirectX 11.
 • Monitor: 1280 x 1024 koos True Color toega.
 • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitatavad süsteeminõuded Rengale:

 • Protsessor: 4-tuumaline Intel® Core ™ i5, i7 või samaväärne 64-bitine protsessor, 3 GHz või kiirem.
 • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
 • Videoadapter: NVidia GTX 77x graafikaseade (näide: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) või AMD®, mis on samaväärne DirectX 11 -ga Shader Model 4.0 või uuema versiooniga. 
 • Monitor: 1920 x 1080 koos True Color toega.
 • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitav kasutada NVIDIA graafika kart

Soovitav kasutada süsteemi nõuded Renga Collaboration Server:

 • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 3,1 GHz või suurem.
 • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
 • Võrguadapter: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC).
 • Kõvaketas: sõltub projekti arvust ja suurusest (keskmiselt üks keskmine projekt serveris = 100 MB).
 • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows Server 2012 või uuem.