Renga BIM

BIM süsteem elektriinseneridele

BIM süsteem elektriinseneridele

Looge parimad insenerilahendused BIM -projekti raames

Ühe kasutaja litsents (TÄHTAJATU)
1200 €+KM

Elektrisüsteemi projekteerimine

Andmete kogumine ja vastuvõtmine Rengas saate luua teabemudeleid sisemisteks toitevõrkudeks ning hoonete ja rajatiste elektrivalgustuseks erinevatel eesmärkidel. Renga tööriistad võimaldavad inseneri tegevust maksimaalselt automatiseerida valgustus- ja elektriliinide paigaldamise protsessis, täites mudeli vastava sektsiooni inseneriandmetega ja saades joonistusdokumentatsiooni.

Andmete kogumine ja vastuvõtmine

  • Sisemise toiteallika ja elektrivalgustusvõrkude projekteerimine Rengas pakub kahte tööskenaariumi.

     Esimeses saab spetsialist arhitektilt või projekteerijalt kolmemõõtmelise mudeli ja asub tegelema vastava sektsiooni modelleerimisega. Integreeritud arhitektuuri- ja ehitussüsteem Renga rakendab koostöömehhanismi. Programm võimaldab elektriinseneridel töötada projekti kallal paralleelselt arhitektide ja disaineritega. Projektis osalejad töötavad 3D -mudeli kohta värskeima teabega, kooskõlastades üksteisega tehtud otsused õigeaegselt.

     Teise stsenaariumi korral saab disainer arhitektilt või disainerilt 2D -joonised, loob iseseisvalt kavandatud tööriistade abil 3D -mudeli ja täidab selle seejärel toite- ja valgustusvõrgu objektidega. Aluskihina on võimalik kasutada 2D jooniseid.

Koormuste määramine

Infomudel võimaldab spetsialistidel sisestada kõik vajalikud andmed hoone iga elemendi kohta, et tulevikus saaksid neid kasutada kõik projektis osalejad. Seega on sisemiste toiteallikate ja elektrivalgustusvõrkude spetsialistidel võimalus saada kohe vajalikku teavet otstarbe, mõõtmete, väliste ja sisemiste kaitsekonstruktsioonide, kasutatud materjalide, kaevanduste asukohtade ja palju muu kohta. Saadud andmete põhjal selgitatakse välja hoones olevate erinevate ruumide vajadused elektrisüsteemides ning tehakse tehnilisi arvutusi, näiteks valgustuse koormuse määramisega.

Seadmete asukoht

Vastavalt kindlaksmääratud vajadustele hoone erinevates ruumides elektrisüsteemides valivad ja paigutavad insenerid elektri- ja valgustusseadmed kogu kavandatud seadmete mudelisse. Renga üheks eeliseks on spetsialistide töö sõltumatus sisemise toiteallika ja elektrivalgustusvõrkude objektide „täitmata” kataloogidest. Programm rakendab universaalset tööriista “Stiilid”, mis võimaldab teil luua mis tahes tootja kõiki vajalikke seadmeid. Mõne minuti jooksul, muutes süsteemi tüübi parameetreid, saab kasutaja projekti nõutud eksemplari.

 Samas on vajadusel võimalik mudelisse importida kolmemõõtmelisi objekte, mida insener saab loodud mudelis kasutada. Sel eesmärgil saab süsteemi integreerida teiste tarkvaratoodetega ja importida .ifc, .c3d ,. samm, .sat, .iges jne. Lisaks tutvustab Renga juhtivate elektri- ja valgustusseadmete tootjate katalooge.

Võrgu marsruutide paigaldamine

Elektrisüsteemi trasside ehitamist teostab ainulaadne tööriist Renga “Automatic Routing”. Ta paigaldab iseseisvalt kaablid ja ühendab nendega seadmed vastavalt inseneri kehtestatud reeglitele. Erirežiimis nimega “System Designer” kuvab kasutaja ühendavate objektide järjestuse, määrab kõrvalekalde põranda ja seina tasemest ning paralleelselt oma tegevusega koostab mudel sobiva toite- või valgustuse marsruudi. Sellele määratakse automaatselt projekteerija määratud kaablid. 

Samal ajal minimeeritakse spetsialisti tegevust ja väheneb võrguelementide ruumilise konfiguratsiooni üle otsustamise aeg, sest ehitusprotsessis võtab programm arvesse arhitektuuriosa objekte: seinu, vundamente, talasid, veerud, aknad ja uksed. Saadud mudel näitab selgelt kõigi elektrisüsteemi elementide asukohta hoones, samuti nende asukohta üksteise suhtes. See aitab vältida vigu, joondades ja linkides projekti ja töö dokumentatsiooni osad.

Automaatsed arvutused

Sisemiste toiteallikate ja elektrivalgustusvõrkude arvutusmoodulid töötatakse välja välistes rakendustes ja partnerite arvutuskompleksides. See võimaldab teil mitte piirata kasutajaid teatud süsteemide valimisel. Programm võimaldab disaineril laadida valmis arvutusi tabelina ja arvestada neid dokumentatsiooni koostamisel.

Jooniste ja spetsifikatsioonide kujundus

Rengas on ette nähtud elektrisüsteemi dokumentatsiooni väljastamiseks vastavalt Vene Föderatsiooni territooriumil kehtivatele standarditele. Välja töötatud mallid võimaldavad disaineril kiiresti ja asjatundlikult kujundada joonistuslehti vastavalt SPDS -le.

 Kasutajatele pakutavad tööriistad võimaldavad automaatselt genereerida vajalikke plaane sisemiste toiteallikate ja elektrivalgustusvõrkude jaoks vastavalt standarditele GOST 21.608-2014 ja GOST 21.613-2014, kus järgitakse joonistusskaalasid ja kõik elemendid kuvatakse tavaliste graafiliste sümbolite järgi (UGO).

 Tööriist “Spetsifikatsioonid” kogub automaatselt teavet mudeli objektidelt ja genereerib seejärel disaineri poolt nõutava tabeli vastavalt standardile GOST 21.110-2013, võimaldades teil unustada käsitsi tehtud arvutused ja andmete täitmise.

Koostöö ühisprojektis

Renga BIM -süsteemis töötavad arhitekt, disainer ja utiliitide planeerija koos ühe mudeli kallal. Iga projektis osaleja saab alati näha, milliseid muudatusi tema kolleegid on teinud. Selline meeskonnatöö aitab vältida vigu, mis on seotud arhitektuurimudeli kokkusobimatusega projektiga või sisemise insenerivõrgu mudeliga. Samuti vähendab see aega lahenduste väljatöötamiseks ja valideerimiseks. 

Ühist andmekeskkonda on mugav korraldada, kasutades ASCON Pilot-BIM-i terviklahendust. Selles saate kombineerida erinevates süsteemides loodud BIM -mudeleid üheks ühiseks infomudeliks, kasutades IFC üldist vahetusvormingut, koordineerida ja vahetada ülesandeid projektis osalejate vahel nii meeskonnas kui ka kolleegidega, kes loovad oma projektdokumentatsiooni osad teistes BIMides. süsteemid…. Teavet saab vahetada ka CAD -süsteemidega, kasutades DWG / DXF -vormingus jooniseid.

Täielikult funktsionaalne Renga versioon teie äriprojektidele 60 päeva tasuta!

Paigaldage ja projekteerige!

Toetus ja koolitus

Video

Veebiseminari salvestused ja muud kasulikud videod

Viited

Vastused kõigile küsimustele, mida Renga saab teha

Värskenduskeskus

Kontrollige, kas teie versioon on ajakohane!

Koolitus ja sertifitseerimine

Õppige iseseisvalt või volitatud koolituskeskuses!

Tehniline tugi

Kas mingi probleem? Me aitame teid!

Tehnilised nõuded

Paigaldamise minimaalsed süsteeminõuded

Projektid Renga programmis

Kahekorruseline maja

Tehnilised nõuded

Minimaalsed Renga süsteemi nõuded:

  • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 2 GHz või kiirem.
  • Mälu: 4 GB (64-bitise süsteemi jaoks) muutmälu (RAM) või rohkem.
  • Videoadapter: DirectX 11.
  • Monitor: 1280 x 1024 koos True Color toega.
  • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
  • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitatavad süsteeminõuded Rengale:

  • Protsessor: 4-tuumaline Intel® Core ™ i5, i7 või samaväärne 64-bitine protsessor, 3 GHz või kiirem.
  • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
  • Videoadapter: NVidia GTX 77x graafikaseade (näide: GeForce® GTX ™ 970, GeForce® GTX ™ 980, GeForce® GTX ™ 780) või AMD®, mis on samaväärne DirectX 11 -ga Shader Model 4.0 või uuema versiooniga. 
  • Monitor: 1920 x 1080 koos True Color toega.
  • Kahe nupu ja klõpsatava kerimisrattaga arvutihiir.
  • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 10 (64-bitine).

Soovitav kasutada NVIDIA graafika kart

Soovitav kasutada süsteemi nõuded Renga Collaboration Server:

  • Protsessor: 64-bitine (x64) protsessor, mille taktsagedus on 3,1 GHz või suurem.
  • Mälu: 16 GB või rohkem muutmälu (RAM).
  • Võrguadapter: Ethernet (100 / 1000baseT PHY / MAC).
  • Kõvaketas: sõltub projekti arvust ja suurusest (keskmiselt üks keskmine projekt serveris = 100 MB).
  • Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows Server 2012 või uuem.